Při prodeji nemovitosti je běžné, že prodávajícího zastupuje specialista, který pro něj umí zajistit co možná nejvýhodnější obchod. Kupující však pomoc specialistů využívají jen zřídka a pouští se do akce sami s minimálními či nulovými znalostmi realitního trhu.

V zahraničí by nikoho ani nenapadlo kupovat nemovitost na vlastní pěst a jít proti přesile, ale my jsme národ kutilů a máme pocit, že to zvládneme sami. Nicméně opak je pravdou, pokud se nevěnujete nákupu nemovitosti profesionálně, tak nemáte šanci uhlídat vše a ještě odolávat trikům makléře ze strany prodejce. Proto by stranu kupujícího měl vždy zastupoval specialista, který se postará, že pro něj obchod nebude nevýhodný či by krátil jeho práva.

Příběz z praxe

Jeden z našich klientů, kterému s nákupem nemovitosti pomáháme, si vyhlédl inzerát na dům v ceně 11 milionů v preferované lokalitě a poslal nám jej ke zhodnocení. Ještě ten den jsme v domě domluvili prohlídku, kam jsme ho doprovodili. Klient byl z domu nadšený, a kdyby přišel sám, pravděpodobně by podepsal rezervační smlouvu a složil rezervační poplatek, který se při takové ceně nemovitosti pohybuje v řádech stovek tisíc.

Náš závěr, byl ale odlišný. Klienta jsme upozornili na chyby v hydroizolaci a levné a nekvalitní materiály použité při stavbě. Bylo nám zcela jasné, že odhadce vzhledem ke konstrukčnímu řešení a velikosti pozemku stanoví odhadní cenu o 2 miliony nižší a náš klient nedosáhne na stanovené cíle v rámci financování. I kdyby klient peníze nakonec sehnal a dům koupil, tak by musel řešit starosti s vysokými náklady na provoz např. kvůli nutné klimatizaci z důvodu nedostatečné izolace či s tím, že mu do garáže v zimě zatéká.

Kupující při spolupráci s makléřem nejenže získává profesionální odhad a lépe chápe reálnou cenu nemovitosti.

Rovněž provize za tyto služby z pohledu kupní ceny představuje v podstatě zanedbatelnou položku, která se navíc kupujícímu zaplatí výhodami, které mu tato spolupráce přinese. Klient si ušetří spoustu času, který by mu zabralo prohlížení inzertních serverů a komunikace. Makléř se na těchto serverech pohybuje denně, má přehled o většině nových nabídkách, filtruje ty nevhodné a vybírá pro něj pouze relevantní.

Svým klientům sestavujeme individuální investiční plán a přidělujeme jim tým profesionálů.

Na začátku spolupráce s klientem vždy strávíme nějaký čas, abychom pochopili, co hledá a co od nákupu očekává. Klíčové proměnné při výběru vhodné nemovitosti pro nás představují cenové rozpětí a účel nákupu. Lokalita bývá pro kupujícího zásadní, nicméně díky znalosti mnoha míst často navrhneme alternativní lokalitu o kterém klient ani nepřemýšlel, a přitom by splňovala požadavky klienta stejně dobře jako původně požadovaná. Klienta tedy důkladně vyzpovídáme, abychom zjistili, jaké má od daného záměru očekávání. Dle toho zvolíme správnou strategii při výběru nemovitosti.

Pro každého klienta individuálně sestavujeme investiční plán a pomůžeme s výběrem vhodného financování tak, abychom společně maximalizovali zisk a minimalizovali riziko. Pokud se jedná o nákup za účelem investice, tak provedeme analýzu pro případný pronájem a spočítáme budoucí zhodnocení pro následující období či návratnost investice.

Jako profesionálové známe své protějšky, umíme odhadnout situaci prodávajícího a dokážeme rozpoznat obchodní praktiky ostatních makléřů.

Jako profesionálové známe své protějšky, umíme odhadnout situaci prodávajícího a dokážeme rozpoznat obchodní praktiky ostatních makléřů. Klienta nenecháme koupit nemovitost o které nejsme přesvědčeni, že je dobrou investicí, či s potenciálními problémy, ať už makléř prodávající strany slibuje cokoliv. Ověřujeme veškeré okolnosti, právní i technický stav nemovitosti a tak nic nenecháváme náhodě. Umíme také často vyjednat lepší podmínky, které by anonymnímu kupujícímu nikdo nenabídl. Nemusí se jednat vždy pouze o lepší cenu, může se jednat například o vyjednání rozumných termínů pro úhradu kupní ceny a předání nemovitosti, případně analýzu vymahatelnosti smluvních sankcí či jejich snížení.

Celý proces je pod kontrolou nejen samotného makléře, ale celého jeho týmu, to znamená právníka, hypotečního specialisty i specializovaných odborníků na prověření technického stavu nemovitosti, případně rekonstrukce. Klient tak má jistotu, že mu k podpisu nebude předloženo cokoliv nevýhodného či krátící jeho práva.

Analýza návratnosti investice, napojení na nájem a okamžité výnosy

Klienti si u nás v případě Asistovaného nákupu mohou vybrat ze dvou služeb. Pokud nemají žádné zkušenosti a nechtějí nic podcenit, fungujeme jako klientův osobní makléř, který vše zajistí od začátku až do konce. Pomáháme při hledání nabídek, navštěvujeme s nimi prohlídky, pomáháme jim vyhnout se možným úskalím, vyjednáme cenu a podmínky koupě a náš advokát se postará o kontrolu veškeré dokumentace.

Pokud se jedná o zkušenější klienty, pro ty představujeme poradní hlas. Klient tak hledá sám a za námi chodí jen s konkrétními nabídkami. My posoudíme vhodnost investice k danému záměru, vypočítáme budoucí zhodnocení, návratnost investice a doporučíme vhodnou nabídku ke koupi.

Nakonec v případě zájmu, převezmeme nemovitost do správy, postaráme se o všechny náležitosti i případné potíže a necháme ji generovat klientovi zisk. Pokud navíc využije naši službu Garantovaný nájem, budeme jeho investici zhodnocovat a on zároveň bude mít jistotu, že příjem z pronájmu použitý na splátku úvěru nikdy nevypadne.